• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
3 juli 2025

Zorgakkoord rond

Bron: ANP
Home » Nieuws » Zorgakkoord rond
Vorige Volgende

Zorgakkoord rond

3 juli 2025 - Bron: ANP

03-07-2025 /auteur ANP Producties

DEN HAAG (ANP) – Ouderen kunnen zich laten vaccineren tegen gordelroos en er gaat extra geld naar screening op borstkanker voor vrouwen met dicht borstweefsel. Dat is onder meer afgesproken in het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA). Dinsdagavond konden bronnen al melden dat er een onderhandelaarsakkoord was, maar nu is ook de inhoud bekend.

Voor de vaccinatie tegen gordelroos wordt 39 miljoen euro uitgetrokken. Dit is volgens het ministerie van Volksgezondheid niet genoeg om alle ouderen in één keer te kunnen vaccineren, maar wel voldoende om een begin te maken. Het ministerie gaat het RIVM vragen welke groepen als eerste in aanmerking voor een vaccin zouden moeten komen. Ook gaat er 17 miljoen euro naar borstkankerscreening bij vrouwen met dicht borstweefsel. Bij hen wordt borstkanker niet altijd opgemerkt door een mammogram. Door de investering kunnen zij in plaats daarvan een MRI krijgen. Wel moeten het RIVM en de Gezondheidsraad nog met een definitieve uitwerking en advies hierover komen.

Verder gaat er extra geld naar seksuele gezondheid, preventie, de mentale gezondheid van jongeren en kwetsbare wijken. In totaal gaat er bijna 440 miljoen euro naar preventie en het sociale domein.

Kunstmatige intelligentie

Daarnaast wordt meer ingezet op het verlichten van de werkdruk van zorgpersoneel. Hiervoor wordt onder meer kunstmatige intelligentie ingezet. Ook wordt de regeldruk verlicht. Het is de bedoeling dat hiermee in 2028 ongeveer 100.000 mensen minder nodig zijn in de zorg dan zonder beleid het geval zou zijn. De zorg kampt met een groot personeelstekort. Rond 2034 zijn er mogelijk 250.000 tot 300.000 medewerkers te weinig. Door vergrijzing zijn er in de komende jaren steeds minder medewerkers beschikbaar, terwijl er juist steeds meer mensen komen die zorg nodig hebben.

In 2022 werden al afspraken gemaakt om mensen gezonder te laten leven en de samenwerking te verbeteren tussen huisartsen, de geestelijke gezondheidszorg en hulpverleners. De afspraken van het AZWA komen bovenop dat eerder gesloten Integraal Zorgakkoord (IZA).

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Nieuwe, strengere wetgeving voor uitzendbureaus vanaf 2027

    17 juli 2025
  • Werkloosheid in Nederland opnieuw stabiel op 3,8 procent

    17 juli 2025
  • Sollicitanten misleiden AI-systemen bij wervingsprocedures

    16 juli 2025
  • AI-gebruik op de werkvloer zorgt voor meer werkgeluk én stress onder Nederlandse kenniswerkers

    16 juli 2025
  • Bevoorrading Jumbo’s gaat door ondanks staking uitzendkrachten

    15 juli 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP