• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
17 december 2025

Ziekteverzuim grootste hoofdpijndossier in 2025 voor HR-professionals

Bron: Brightmine
Home » Nieuws » Ziekteverzuim grootste hoofdpijndossier in 2025 voor HR-professionals
Vorige Volgende

Ziekteverzuim grootste hoofdpijndossier in 2025 voor HR-professionals

17 december 2025 - Bron: Brightmine

Ziekteverzuim was het grootste hoofdpijndossier in 2025 voor de meerderheid van de HR-professionals (55%). Dat blijkt uit onderzoek van expert in HR-inzichten Brightmine, uitgevoerd onder 463 HR-professionals. Ziekteverzuim is niet de enige uitdaging waar HR-professionals dit jaar mee worstelden. Andere zijn recruitment (37%) en effectief leiderschap (27%).

Volgend jaar veel tijd naar AI

Als we kijken naar de verwachtingen voor 2026, dan blijken de eerder genoemde hoofdpijndossiers geen thema’s waar meer tijd aan besteed wordt. Slechts achttien procent verwacht nog dat er volgende jaar meer tijd gaat naar ziekteverzuim en een derde (34%) denkt dit van recruitment. In plaats daarvan noemen zij andere onderwerpen die een grotere tijdsinvestering vragen. In de top drie staan nu de inzet van AI (68%), opleiding en ontwikkeling (59%) en strategische personeelsplanning (55%).

Werken op kantoor in 2026

Daarnaast houdt de aanwezigheid op kantoor komend jaar de HR-afdelingen bezig. De helft van de HR-professionals (46%) geeft aan dat ze hun personeel vaker op kantoor willen zien. Als we vragen of zij hier ook actief mee bezig zijn, laat 44 procent weten hier ook echt zijn best voor te doen. Een kwart (22%) zegt dat zij zelfs eisen van personeel dat zij vaker naar kantoor komen.

Sacha Luijkx, Head of Content bij Brightmine: “Ziekteverzuim en recruitment staan al langer hoog op de agenda van HR-afdelingen. Ondanks de grote aandacht die deze thema’s vragen, blijkt uit het onderzoek dat HR-professionals niet verwachten dat ze hier volgend jaar meer tijd aan besteden. In plaats daarvan verschuift de focus en grootste tijdinvestering naar het toekomstbestendig maken van de organisatie, door in te zetten op kunstmatige intelligentie en de opleiding van medewerkers. Hiermee laten HR-afdelingen zien dat zij zich steeds meer richten op innovatie en langetermijnstrategie. Dit is essentieel voor het versterken van de organisatie in een dynamische en snel veranderende omgeving.”

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Eén op de vijf Nederlanders behoudt vertrouwen in sollicitatieprocessen met AI

    13 januari 2026
  • Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

    13 januari 2026
  • In december 18 procent minder faillissementen dan een jaar eerder

    13 januari 2026
  • Ultimatum vakbonden voor werkgevers in de jeugdzorg

    12 januari 2026
  • Relatief minder mensen werken buiten kantoortijden

    9 januari 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP