• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
21 september 2023

Werkloosheid blijft ongewijzigd op 3,6 procent

Bron: ANP
Home » Nieuws » Werkloosheid blijft ongewijzigd op 3,6 procent
Vorige Volgende

Werkloosheid blijft ongewijzigd op 3,6 procent

21 september 2023 - Bron: ANP

21-09-2023 /auteur ANP Producties

DEN HAAG (ANP) – De werkloosheid in Nederland is in augustus onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder. Ondanks dat de Nederlandse economie afgelopen kwartaal in een recessie is beland blijft de arbeidsmarkt nog altijd erg krap. Het aantal WW-uitkeringen nam vorige maand wel licht toe in bijna alle sectoren.

Vorige maand zat 3,6 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juli nam de werkloosheid nog licht toe tot 3,6 procent.

In augustus waren 364.000 mensen van 15 tot 75 jaar werkloos, tegen 362.000 in juli. Het CBS meet de ontwikkeling van het aantal werklozen als gemiddelde verandering in de afgelopen drie maanden. In die maanden nam het aantal werklozen toe met gemiddeld 4000 per maand. Het aantal werkenden steeg in dezelfde periode met gemiddeld 5000 per maand.

Redenen

Vorige maand hadden 3,6 miljoen mensen van 15 tot 75 jaar om uiteenlopende redenen geen betaald werk. Naast werklozen ging het om 3,2 miljoen mensen die niet recent hebben gezocht en/of niet direct beschikbaar zijn voor werk. Zij worden niet tot de beroepsbevolking gerekend. Het gaat voornamelijk om mensen die met pensioen zijn of niet kunnen werken vanwege ziekte of arbeidsongeschiktheid. In de maanden juni tot en met augustus is het aantal mensen buiten de beroepsbevolking gedaald met gemiddeld 7000 per maand.

In 2023 veranderde de totale werkloosheid in de beroepsbevolking van 15 tot 75 jaar volgens het CBS niet veel per maand. Wel zijn er verschillen naar leeftijd. Zo steeg de jeugdwerkloosheid van 7,5 procent in december vorig jaar tot 8,7 procent in augustus. Er kwamen vooral jonge werklozen bij die nog relatief kortgeleden hebben gewerkt.

Het UWV verstrekte in augustus ruim 156.000 WW-uitkeringen. Dat zijn er 4400 meer dan in de maand ervoor. In augustus werden er 19.800 uitkeringen beëindigd en kwamen er 24.200 nieuwe uitkeringen bij. In vergelijking met augustus vorig jaar nam het aantal WW-uitkeringen toe met 3,1 procent.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Van Hijum werkt aan verbod uitzendkrachten in vleessector

    20 juni 2025
  • Nederlanders vaker ziek door verveling op werk, meldt Arbo Unie

    19 juni 2025
  • Minister Van Hijum tekent convenant met koepelorganisaties voor betere hulp aan arbeidsmigranten

    19 juni 2025
  • Werkloosheid in Nederland blijft onveranderd op 3,8 procent

    19 juni 2025
  • Vakbonden en ondernemingsraad uiten zorgen over tekorten politie

    18 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP