• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
24 juli 2026

VS kondigen importheffingen van 10 en 12,5 procent aan

Bron: ANP
Home » Nieuws » VS kondigen importheffingen van 10 en 12,5 procent aan
Vorige Volgende

VS kondigen importheffingen van 10 en 12,5 procent aan

24 juli 2026 - Bron: ANP

24-07-2026 /auteur ANP Producties

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) – De Verenigde Staten hebben nieuwe importheffingen van 10 en 12,5 procent aangekondigd voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. Dat heeft de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer donderdag aangekondigd. Regeringsfunctionarissen noemen als reden voor de nieuwe importheffingen de vermeende lakse handhaving op verboden dwangarbeid.

“De Verenigde Staten kennen al bijna een eeuw een importverbod voor producten die met gedwongen arbeid zijn gemaakt en handhaven dit streng; het wordt hoog tijd dat onze handelspartners hetzelfde doen”, aldus Greer.

Volgens de aankondiging krijgen economieën die al een verbod op gedwongen arbeid hebben ingevoerd het lagere tarief van 10 procent opgelegd. Hiertoe behoren Canada, de EU en het Verenigd Koninkrijk. Andere landen krijgen het hogere tarief van 12,5 procent. Handelspartners zoals China en Japan vallen in deze categorie.

Brazilië

Brazilië, dat een importheffing van 12,5 procent opgelegd krijgt, heeft in een reactie laten weten de heffing “volkomen arbitrair” en “ongerechtvaardigd” te vinden. “Omdat een wettelijke basis binnen de nationale wetgeving ontbreekt om haar protectionistische handelsbeleid te rechtvaardigen, heeft de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger ervoor gekozen om een kwestie te misbruiken die van groot belang is voor de mensenrechten en de arbeidsrechtenbeweging”, aldus Brazilië.

Het Zuid-Amerikaanse land heeft laten weten stappen te gaan zetten om zelf maatregelen te nemen tegen de opgelegde tarieven. Ook zal het land het conflict voorleggen aan de Wereldhandelsorganisatie (WTO).

Termijn

Trumps huidige tijdelijke wereldwijde heffing van 10 procent loopt vrijdag af. De Financial Times meldde enkele dagen geleden al op basis van ingewijden dat Trump deze week nieuwe invoertarieven wil invoeren voor tientallen landen en dat die naar verwachting daaraan gelijk zijn.

Vorig jaar zette Trump de wereld op zijn kop door met hoge importheffingen te dreigen tegen veel handelspartners van de VS. Eerder dit jaar verklaarde het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van Trumps tariefbeleid onwettig. Daarop besloot Trump op basis van een andere wet snel weer met nieuwe invoertarieven te komen.

Eerder deze week kondigde hij al nieuwe tarieven van 50 procent aan op een reeks Canadese goederen. Vorige week kwam hij al met een importheffing van 25 procent op verschillende goederen uit Brazilië.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Pensioenhervorming stuwt winst verzekeraar NN

    6 augustus 2026
  • Woon-werkreis duurt voor Nederlanders dagelijks 9 minuten te lang

    5 augustus 2026
  • Warmte raakt steeds vaker productiviteit ondernemers

    5 augustus 2026
  • Werkloosheid gedaald in tweede kwartaal 2026

    30 juli 2026
  • Meeste verlofuren in augustus, ook jongeren werken dan minste aantal uren

    29 juli 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Diversiteit
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP