• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
1 mei 2024

Vakbonden stellen Staat ultimatum om uitblijven zwaarwerkregeling

Bron: ANP
Home » Nieuws » Vakbonden stellen Staat ultimatum om uitblijven zwaarwerkregeling
Vorige Volgende

Vakbonden stellen Staat ultimatum om uitblijven zwaarwerkregeling

1 mei 2024 - Bron: ANP

01-05-2024 /auteur ANP Producties

UTRECHT (ANP) – Vakbonden FNV, CNV en VCP hebben woensdag – op de Dag van de Arbeid – een ultimatum gesteld aan de Staat. De bonden willen dat de Staat meer doet om tot een permanente regeling te komen voor mensen met zware beroepen die eerder met pensioen willen. Gebeurt dat niet, dan dreigen acties en stakingen in verschillende sectoren.

De huidige Regeling voor Vervroegde Uittreding (RVU) loopt eind volgend jaar af. Mensen die langdurig zwaar werk doen kunnen daardoor eerder met pensioen. Zij hebben dan recht op een uitkering om de periode tot aan de AOW-leeftijd te overbruggen. Momenteel is de regeling alleen beschikbaar voor werknemers die geboren zijn tussen 1955 en 1961. De groep mag tot drie jaar voor de AOW-gerechtigde leeftijd stoppen met werken om gebruik te maken van de RVU.

De vakbonden hebben gepleit voor een structurele regeling, te meer omdat dit volgens de bonden ook is afgesproken in het door de overheid ondertekende Pensioenakkoord. Ook moet de regeling ruimer worden, legt Rietman uit. “De fiscale vrijstelling is nu zo laag, dat het voor de meeste mensen financieel niet haalbaar is om vroeger te stoppen. Mensen uit onze achterban zijn op: ze hebben kapotte knieën of een verstoord ritme, maar moeten toch door.”

Eerste acties vanaf mei

De onderhandelingen over een nieuwe regeling met werkgeversorganisaties klapten al in december, maar sindsdien is er volgens FNV-bestuurder Piet Rietman geen vooruitgang geboekt. Met het ultimatum hoopt Rietman dat de Staat “een stap naar voren zet”.

Als die uitblijft, beginnen de eerste acties in mei en juni. Die zullen nog kleinschalig zijn in de vorm van werkonderbrekingen van een paar uur, legt Rietman uit. Maar op termijn kunnen die acties volgens hem uitgroeien tot “stakingen die de Nederlandse economie meer zullen verstoren”.

Coalitieakkoord

Sectoren waar deze acties plaats zullen vinden zijn bijvoorbeeld de bouw, de politie, het openbaar vervoer en havens. “We willen het nieuwe kabinet nog een kans geven om met iets te komen. Maar als er in het coalitieakkoord niets is geregeld, dan volgen meerdere stakingen die ook langduriger zijn”, aldus Rietman.

Om een escalatie van de acties te voorkomen, leggen de vakbonden de bal nu neer bij de overheid. “Maar zij zit op de schoot van de werkgevers”, meent Rietman. “De Staat blijft zeggen dat de vakbonden er eerst maar eens met de werkgevers uit moeten komen. Maar wij zijn al lang uitgesproken.”

Het ultimatum verloopt op 14 mei om 16.30 uur.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Stijgende interesse voor werk in Europese defensiesector

    23 juni 2025
  • Van Hijum werkt aan verbod uitzendkrachten in vleessector

    20 juni 2025
  • Nederlanders vaker ziek door verveling op werk, meldt Arbo Unie

    19 juni 2025
  • Minister Van Hijum tekent convenant met koepelorganisaties voor betere hulp aan arbeidsmigranten

    19 juni 2025
  • Werkloosheid in Nederland blijft onveranderd op 3,8 procent

    19 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP