• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
16 augustus 2020

'Stoppen met coronasteun brengt miljoenen Britse banen in gevaar'

Bron: ANP
Home » Nieuws » ‘Stoppen met coronasteun brengt miljoenen Britse banen in gevaar’
Vorige Volgende

‘Stoppen met coronasteun brengt miljoenen Britse banen in gevaar’

16 augustus 2020 - Bron: ANP

16-08-2020 /auteur ANP Producties

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) – De Britse regering brengt miljoenen banen in gevaar door te vroeg te stoppen met een coronasteunregeling, die bedrijven helpt om mensen in dienst te kunnen houden. Dat stelt het Institute for Public Policy Research op basis van onderzoek.

De denktank schat dat er in oktober, wanneer de huidige steunregeling afloopt, nog steeds 3 miljoen werknemers voor het behoud van hun baan afhankelijk zijn van de steun. Ongeveer twee derde van die arbeidsplaatsen zou waarschijnlijk gered kunnen worden als de overheid besluit om de hulp te verlengen tot volgend jaar. De Britse minister van Financiën Rishi Sunak heeft evenwel aangegeven dat de overheid de steun niet tot in het oneindige kan volhouden.

De regeling houdt in dat de Britse overheid 80 procent van het loon van een werknemer betaalt. Londen heeft hiermee de afgelopen maanden al veel mensen geholpen. Voor bijna 10 miljoen banen is overheidssteun uitgekeerd. Maar het te vroeg stoppen met de steun zou “langdurige schade aan de economie en het leven van mensen veroorzaken”, aldus de onderzoekers.

De coronacrisis raakt de Britse economie en arbeidsmarkt sowieso erg hard. In het tweede kwartaal kromp de Britse economie met meer dan 20 procent, werd onlangs bekend. Het gaat om de sterkste economische terugslag in een groot Europees land in de afgelopen periode. Eerder kwam al uit gegevens naar voren dat honderdduizenden Britten door de crisis hun baan hebben verloren. Volgens deskundigen lijkt Groot-Brittannië economisch een hoge prijs te betalen voor de trage instelling van lockdownmaatregelen in maart.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Credit Suisse aangeklaagd om debacles rond Archegos en Greensill

    17 april 2021
  • AH geeft 7500 leidinggevenden nieuwe functie

    16 april 2021
  • Jongerenorganisaties willen plek aan formatietafel

    16 april 2021
  • ‘Meer coronabesmettingen op de werkvloer’

    16 april 2021
  • Oud-Studio Sport-presentator Heinze Bakker (79) overleden

    16 april 2021

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

De organisatie voor prestatie

Bijdragen aan het duurzame succes voor uw organisatie en uw mensen is onze drijfveer. Samen met u, uw leiderschapsteam en medewerkers verbeteren we de wendbaarheid, vitaliteit en professionaliteit.

Wij brengen beweging. Uw organisatie krijgt een solide fundament voor prestatie.

Wat nemen we mee?

All round HR management met diepgaande kennis van organisatieontwikkeling, functiewaardering, compensation & benefits, workforce management, prestatiemanagement, verzuim en inzetbaarheid, wendbaar organiseren, leiderschap.

Meer weten over Human Capital Group? Kijk op www.humancapitalgroup.nl

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Leiderschap
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Training en Coaching
  • Reorganisatie
  • Recruitment
  • Pensioen
  • Medezeggenschap
  • Juridisch
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Functies en Rollen
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Communicatie
  • Column
  • Blog
  • Beoordelen en Belonen
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • AllesOverHR PRO
  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter YouTube

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2021 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookies
  • Sitemap
  • Contact
Webdesign: Geev vorm