• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
3 oktober 2025

Slechts 9 procent van de Nederlandse mannen draagt nog pak met stropdas naar kantoor

Bron: Jac Hensen
Home » Nieuws » Slechts 9 procent van de Nederlandse mannen draagt nog pak met stropdas naar kantoor
Vorige Volgende

Slechts 9 procent van de Nederlandse mannen draagt nog pak met stropdas naar kantoor

3 oktober 2025 - Bron: Jac Hensen

Het klassieke pak maakt plaats voor jeans en sneakers: Nederlandse mannen kiezen steeds vaker voor comfort op de werkvloer. Uit onderzoek* van herenmodeketen Jac Hensen blijkt dat 69% van de Nederlandse mannen zich vrij voelt om casual kleding te dragen op het werk. 33% omschrijft hun kantoorstijl als ‘casual’ (jeans, T-shirt, sneakers), en 16% kiest voor ‘business casual’ (pantalon met hemd en nette sneakers). Slechts 9% kiest nog voor ‘business formal’ (een pak met stropdas en nette schoenen).

Uit het onderzoek blijkt ook dat 35% van de mannen zich anno 2025 vrijer voelt om een spijkerbroek naar kantoor te dragen, dan drie jaar geleden. 67% geeft aan dat ze zich zelfverzekerd voelen als ze op kantoor kunnen dragen wat ze prettig vinden. “De grens tussen formeel en casual is de afgelopen jaren flink vervaagd,” zegt Lars Woordes, COO bij Jac Hensen. “Een jeans op kantoor is inmiddels volledig geaccepteerd. Mannen kiezen vaker voor kleding waarin ze zich zelfverzekerd en comfortabel voelen, zonder dat dit ten koste gaat van professionaliteit.”

Overdressed versus underdressed

Meer dan de helft van de mannen (52%) kleedt zich formeler bij een presentatie of belangrijke afspraak.. Voor 36% is kleding een manier om professionaliteit uit te stralen. 34% denkt dat zijn kledingkeuze invloed heeft op hoe serieus ze genomen worden op werk. Mannen worstelen af en toe wel met de balans: van de ondervraagde mannen voelt bijna vier op de tien (39%) zich ongemakkelijk als ze overdressed op kantoor verschijnen, terwijl juist een derde (32%) het ongemakkelijk vindt als hij underdressed is.

De meeste Nederlandse mannen vinden het prima dat er op de werkvloer meer ruimte is om je casual te kleden. 52% is blij met die ‘vercasualisering’, omdat het bijvoorbeeld meer vrijheid en comfort biedt.

Skinny jeans is no-go

Toch betekent dit niet dat alles geoorloofd is. Ruim een kwart (26%) van de mannen zegt zich wel eens te ergeren aan de kledingkeuzes van collega’s. Zo vindt 63% versleten of onverzorgde kleding onacceptabel, en is ook de korte broek (51%) een absolute no-go.

43% van de mannen geeft aan dat de volgende kledingstukken op de werkvloer niet worden gewaardeerd:

  • Outdated items – zoals skinny jeans of overhemden met print
  • Slippers of sandalen in plaats van nette schoenen
  • Te casual kledingstukken, bijvoorbeeld T-shirts

Daarnaast geeft 23% aan wel eens een collega te hebben aangesproken op een ongepaste outfit.

Twijfels

De overgrote meerderheid van de Nederlandse mannen is niet onzeker over hun eigen kledingkeuze. Toch heeft 26% wel eens getwijfeld over of een outfit gepast was voor kantoor en 16% maakt zich zorgen dat een verkeerde kledingkeuze zijn loopbaan kan schaden. Een op de vijf mannen (20%) zou graag tips krijgen over wat ze wel of niet kunnen dragen op kantoor.

‘Business casual is sterk in opkomst’

“De beste tip die we onze klanten altijd meegeven is: kies voor kleding waarin je je prettig voelt, maar die wel laat zien dat je er aandacht aan besteed hebt”, zegt COO Lars Woordes. “Business casual is sterk in opkomst, en dat zet zich dit seizoen volop door. Denk aan overhemden in knitted stoffen, dunne merinotruien onder kostuums, vlottere pakken met stretch (de zogenaamde flex suits) en nette sneakers onder een pak. Ook half gevoerde colberts, pakken in lichte ruiten en de doorzettende bandplooi-trend geven mannen nét dat beetje extra comfort én stijl.”

Over het onderzoek*

Het onderzoek werd in augustus 2025 uitgevoerd door Markteffect in opdracht van Jac Hensen, onder 1.006 Nederlandse mannen met een kantoorbaan.

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Verdachte spionagezaak: fouten gemaakt, geen misdaden gepleegd

    6 februari 2026
  • Afname van bijna 70.000 vacatures in jaar tijd: nog wel grote vraag naar praktisch opgeleid personeel

    6 februari 2026
  • Personeel BelastingTelefoon voert actie voor loonsverhoging

    6 februari 2026
  • Leeftijd steeds vaker reden voor discriminatie 

    5 februari 2026
  • Leaseauto verliest terrein door thuiswerken

    5 februari 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP