• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
6 juni 2024

Ruim helft logistiek professionals vreest voor toename werkdruk door personeelstekort

Bron: Protime
Home » Nieuws » Ruim helft logistiek professionals vreest voor toename werkdruk door personeelstekort
Vorige Volgende

Ruim helft logistiek professionals vreest voor toename werkdruk door personeelstekort

6 juni 2024 - Bron: Protime

Een ruime meerderheid van de logistiek professionals (56%) is bang dat de werkdruk de komende jaren zal toenemen door het personeelstekort in de sector. Dat blijkt uit onderzoek van Protime onder ruim 200 professionals in de logistieke sector. Het tekort aan personeel blijkt een groot struikelblok. Maar liefst 41 procent van de professionals geeft aan dat het niet kunnen vinden van beschikbaar logistiek personeel de grootste personele uitdaging is voor de komende vijf jaar. In hetzelfde rijtje wordt ook de vergrijzing en de bijkomende uitstroom (33%) genoemd. De sectoren die de grootste personele uitdagingen ondervinden, zijn de transport (44%) en distributie (27%).

Organisaties zetten vol in op werving en selectie

Organisaties voelen de urgentie rondom deze kwestie en zetten inmiddels vol in op het oplossen van het personeelstekort. Dat wordt voornamelijk gedaan door nieuwe medewerkers aan boord te brengen. Eén op de drie organisaties (34%) investeert in wervingsadvertenties en 22 procent heeft een recruiter in de arm genomen. Tegelijkertijd lijken organisaties te beseffen dat meer personeel niet de enige oplossing is: achttien procent geeft aan dat zijn werkgever een grotere focus heeft op het verhogen van de productiviteit van medewerkers.

Oplossing in beter imago logistieke sector

Wanneer we werkenden vragen waar volgens hen de oplossing voor het personeelstekort in de sector ligt, geven ze aan dat het algemene beeld van de logistieke sector een probleem is. Maar liefst een kwart van de professionals (24%) vindt namelijk dat er gewerkt moet worden aan het imago. Als oplossing voor het personeelstekort ziet men ook heil in meer investeren in werving en selectie (24%). Tot slot vinden logistiek professionals dat er een slag te maken is in de genderdiversiteit van de sector: 23 procent denkt dat het aantrekken van meer vrouwen een oplossing kan zijn.

Leonie Gorissen, directeur Nederland bij Protime: “Krapte op de arbeidsmarkt is in veel sectoren een probleem, zo ook in de logistieke sector. Wij zien dit ook terug bij onze klanten. Bedrijven hebben een uitdaging in het rondkrijgen van hun rooster, waardoor er weer extra druk op de schouders van het bestaande personeel komt te liggen. Hier moeten werkgevers scherp op zijn. Het aantal logistiek medewerkers is schaars, daarom wil je waardevolle medewerkers niet verliezen aan bijvoorbeeld een te hoge werkdruk. Dus hoeveel aandacht er ook gaat richting het aantrekken van nieuw personeel, verlies de focus op het werkgeluk van de huidige medewerker niet uit het oog. Optimaliseer het werkklimaat in jouw bedrijf en bouw op die manier aan een sterk en toekomstbestendig team.”

Over het onderzoek
Dit onderzoek is in opdracht van Protime uitgevoerd door MarktEffect onder 210 medewerkers in loondienst in de sector transport en logistiek.

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Aantal vacatures voor junioren daalt in twee jaar tijd met 24%

    11 december 2025
  • Verdachte mail? Eén op de vijf Nederlands klikt toch uit nieuwsgierigheid

    11 december 2025
  • Mental reset-dag: Kwart Nederlanders wil vrij na slecht nieuws

    11 december 2025
  • Loonverschil vrouwen en mannen in bedrijfsleven neemt af

    11 december 2025
  • Gen Z zet vraagtekens bij de huidige managersrol

    11 december 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP