23-02-2026 /auteur ANP Producties
DEN HAAG (ANP) – PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
“De uitzonderlijke volumegroei van zakelijke post in de laatste maand van het jaar was een van de belangrijkste verklarende factoren voor het resultaat van Mail in Nederland”, stelt topman Pim Berendsen bij de jaarcijfers. “Door dit sterke resultaat in december kwam het jaarresultaat, dat na elf maanden nog diep negatief was, uit op 2 miljoen euro.”
Het ging met name om incidentele post, benadrukt Berendsen. Zo werd er in het kader van de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel meer post verstuurd door pensioenfondsen. Ook kregen Nederlanders een brief op de mat over noodpakketten. Het bedrijf concludeert dat de “marktdynamiek” bij de posttak in Nederland vorig jaar niet is veranderd. Zo wordt er structureel minder post bezorgd en kampt het bedrijf met hoge arbeidskosten. Dit jaar zal het resultaat van de postdivisie dan ook dalen en uitkomen op een nettoverlies, verwacht het bedrijf.
Vanaf 1 juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van de post die onder de universele postdienst (UPD) valt, waaronder post valt die consumenten versturen en kleine bedrijven zonder zakelijk contract met PostNL. Daar is het bedrijf blij mee, maar volgens PostNL is er nog steeds geen oplossing om de “resterende aanzienlijke nettokosten” voor de uitvoering van de UPD de komende jaren te dekken. Die bedroegen vorig jaar ongeveer 30 miljoen euro. “Daarom zetten wij onze juridische procedures voort”, aldus PostNL.
