• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
23 april 2026

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

Bron: ANP
Home » Nieuws » Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog
Vorige Volgende

Pensioenfondsen ABP en PME houden buffer over ondanks Iranoorlog

23 april 2026 - Bron: ANP

23-04-2026 /auteur ANP Producties

ROTTERDAM (ANP) – Door de onrust in het Midden-Oosten was het een lastig eerste kwartaal voor pensioenfondsen. Ambtenarenpensioenfonds ABP en metalektrofonds PME zagen hun financiële positie verslechteren, maar houden niettemin een stevige buffer over. Daardoor houden aangesloten gepensioneerden en andere deelnemers zicht op een mogelijke pensioenverhoging, als de fondsen volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel.

ABP-bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen legt in het kwartaalbericht van zijn fonds uit dat door de oorlog afgelopen periode sprake was van verliezen op de financiële markten. De fondsen werden hier maar beperkt door geraakt. “We beleggen gespreid over vele landen en verschillende soorten beleggingen en met het oog op de lange termijn. Wanneer de ene beleggingscategorie minder goed presteert, doet de ander het doorgaans beter en andersom.”

Er was echter sprake van een gedaalde rente, wat gevolgen had voor de financiële verplichtingen van de fondsen. De zogeheten dekkingsgraad van ABP daalde uiteindelijk van 123,5 procent eind 2025 naar 119,1 procent eind maart. Daarmee had het fonds per euro aan toegezegd pensioen eind van het eerste kwartaal nog wel steeds 1,19 euro in kas.

Bij PME ging de graadmeter in het eerste kwartaal omlaag van 125,3 naar 121,5 procent. Daar was dus nog bijna 1,22 euro in kas per euro aan toegezegd pensioen. Maar voorzitter van het uitvoerend bestuur Alae Laghrich wijst erop dat het beeld erg snel kan veranderen. “Op moment van publicatie van dit bericht is onze dekkingsgraad alweer gestegen naar ongeveer 125 procent. Het laat de huidige realiteit zien, waarbij uitschieters naar boven en beneden wat vaker voorkomen.”

Normaal gesproken komen de vijf grootste Nederlandse fondsen rond deze tijd van het jaar met een kwartaalupdate. Omdat PMT, PFZW en bpfBOUW al zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel, komen zij dit keer pas in mei met een beeld van hun financiële situatie. ABP, met 3,2 miljoen deelnemers het grootste fonds van Nederland, en PME, waarbij bijna 630.000 mensen zijn aangesloten, willen begin 2027 overgaan. Wat de overgang precies voor de pensioenen van hun deelnemers betekent, wordt pas in de loop van dit jaar duidelijk. Bij PMT, PFZW en bpfBOUW konden de pensioenen door de overstap flink omhoog.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

    15 mei 2026
  • Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

    15 mei 2026
  • Gen Z en millennials kiezen vooruitgang op eigen voorwaarden

    13 mei 2026
  • Knauw voor pensioenopbouw veel Nederlanders door oorlog en rente

    13 mei 2026
  • Jonge werkenden zitten langer en vaker ziek thuis, ziet Arbo Unie

    12 mei 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Diversiteit
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP