• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
29 september 2023

Nog meer werknemers Amerikaanse autofabrieken leggen werk neer

Bron: ANP
Home » Nieuws » Nog meer werknemers Amerikaanse autofabrieken leggen werk neer
Vorige Volgende

Nog meer werknemers Amerikaanse autofabrieken leggen werk neer

29 september 2023 - Bron: ANP

29-09-2023 /auteur ANP Producties

DETROIT (ANP/RTR/BLOOMBERG) – Nog meer werknemers van autofabrieken in de Verenigde Staten gaan staken, meldt vakbond United Auto Workers (UAW). Werknemers van General Motors (GM), Ford en Chrysler-moederbedrijf Stellantis legden twee weken geleden het werk neer omdat ze onder meer een hoger loon willen.

Momenteel staken werknemers van 41 fabrieken in de VS. Maar 7000 werknemers van nog twee fabrieken sluiten zich bij de staking aan, namelijk personeel in een fabriek van Ford in de stad Chicago en een van GM in de staat Michigan. Het aantal stakers loopt daarmee op tot 25.000.

De vakbond wilde de staking bij Stellantis eerst ook uitbreiden, maar dat gaat niet door. Onderhandelingen met dat bedrijf gaan de goede kant op, zegt voorzitter Shawn Fain van de autovakbond. Bij Ford en GM gaan de onderhandelingen volgens hem minder goed. “Ondanks onze bereidheid om te onderhandelen weigeren Ford en GM betekenisvolle vooruitgang te boeken.”

Elektrische auto’s

Ford en Stellantis hebben vooralsnog geen reactie gegeven. GM heeft werknemers via een e-mail laten weten dat het nog geen “veelomvattend tegenbod” heeft ontvangen van de UAW op het laatste bod van vorige week donderdag. “Oproepen tot meer stakingen is alleen maar voor de krantenkoppen, niet voor echte vooruitgang.”

De vakbond en de drie bedrijven liggen ver uit elkaar ten aanzien van loonsverhogingen. Fain van de autovakbond wil dat de fabrieksmedewerkers 40 procent meer betaald krijgen. De bedrijven, die bekend staan als The Big Three uit Detroit, bieden iets meer dan 20 procent en zonder de door de vakbond geëiste secundaire arbeidsvoorwaarden. Dinsdag bezocht president Joe Biden Detroit. Hij liet toen weten de eisen van de vakbond te steunen.

Donald Trump, oud-president en grootste kanshebber om de kandidaat van de Republikeinen te worden voor de verkiezingen volgend jaar, ging donderdag naar een autofabriek in Detroit in plaats van naar een debat met partijgenoten. In de fabriek bekritiseerde hij zijn rivaal Biden. De huidige president helpt de Amerikaanse auto-industrie om zeep door in te zetten op elektrische auto’s, stelde Trump.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Tweede kamer ontvangt petitie met 36.000 handtekeningen voor behoud Aziatische koks

    17 juni 2025
  • Daling dollar zit pensioenfondsen dwars

    17 juni 2025
  • Veel kans op werk als kapper, tandtechnicus of beroepsmilitair

    17 juni 2025
  • Dinsdag geen NS-treinen in Noord-Holland en Oost-Nederland

    16 juni 2025
  • NS-topman noemt aankondiging nieuwe treinstaking teleurstellend

    15 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP