• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
5 september 2023

Met toename inflatie is ook ziekteverzuim toegenomen in kwart organisaties

Bron: Visma | Raet
Home » Nieuws » Met toename inflatie is ook ziekteverzuim toegenomen in kwart organisaties
Vorige Volgende

Met toename inflatie is ook ziekteverzuim toegenomen in kwart organisaties

5 september 2023 - Bron: Visma | Raet

Bijna de helft van de HR-professionals (46%) hoort dit jaar vaker dat medewerkers mentale klachten hebben vanwege geldzorgen dan in eerdere jaren. Dit blijkt uit onderzoek van Visma | Raet in aanloop naar Prinsjesdag 2023. Het onderzoek is uitgevoerd onder 505 HR-professionals en 1.135 werkenden in loondienst. Het is al langer bekend dat het hebben van geldzorgen kan leiden tot ziekteklachten. Nu er meer medewerkers met geldzorgen zijn, merken HR-professionals dit effect ook: een kwart (27%) geeft aan dat sinds de inflatie is toegenomen, ook het ziekteverzuim in hun organisatie is toegenomen.

Te laag salaris afgelopen jaar vaker reden van vertrek

HR-professionals vinden bovenstaande toenames ernstig: ruim een derde (38%) geeft aan de hoeveelheid en de ernst van geldzorgen bij hun medewerkers verontrustend te vinden. Als bij medewerkers het water echt tot de lippen komt, kan men zich soms genoodzaakt voelen om op zoek te gaan naar een andere baan waarbij het salaris hoger is. Bijna de helft van de HR-professionals (45%) geeft aan dat in het afgelopen jaar een te laag salaris vaker dan voorheen gebruikt werd als reden om ontslag te nemen.

Wel of niet verantwoordelijk om inflatie 1-op-1 te compenseren

Met bovenstaande ontwikkelingen rijst de vraag of werkgevers de portemonnee moeten trekken om de inflatie te compenseren. De helft van de HR-professionals (47%) vindt het niet de verantwoordelijkheid van de werkgevers om de inflatie 1-op-1 te compenseren. Werkend Nederland kijkt daar iets anders tegenaan: van hen vindt 62 procent het wel degelijk de verantwoordelijkheid van hun werkgever om de inflatie compleet te compenseren. Zo’n 1-op-1 inflatiecompensatie vindt in de praktijk relatief weinig plaats. 28 procent van de HR-professionals werkt bij een organisatie die het als hun verantwoordelijkheid ziet om de inflatie volledig te compenseren in het salaris van de medewerkers.

Joke van der Velpen, manager Wet- en Regelgeving bij Visma | Raet: “Prinsjesdag komt er weer aan en met de inflatie van het afgelopen anderhalf jaar zijn de ontwikkelingen in het nettosalaris relevanter dan ooit. Tegelijkertijd moeten werkgevers ook hun eigen verantwoordelijkheid nemen. Het 1-op-1 compenseren van inflatie is een keuze, maar wat geen keuze moet zijn, is het gesprek voeren over geldzorgen. Creëer als werkgever een cultuur waarin men zich vrij voelt dit type zorgen te bespreken en zorg er daarnaast voor dat je medewerkers ook daadwerkelijk weten waar ze terecht kunnen voor een luisterend oor of hulp. Want zoals de cijfers ook aangeven; geldzorgen leiden tot ziekteverzuim. Dat is iets wat je als werkgever graag wil voorkomen.”

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Ultimatum vakbonden voor werkgevers in de jeugdzorg

    12 januari 2026
  • Relatief minder mensen werken buiten kantoortijden

    9 januari 2026
  • Personeelstekort in kinderopvang daalt niet langer

    8 januari 2026
  • Imago-kloof bedreigt instroom jong financieel talent

    7 januari 2026
  • Goede werkvoornemens: 1 op 5 Nederlanders vraagt in 2026 om loonsverhoging of promotie

    7 januari 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP