• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
11 december 2025

Mental reset-dag: Kwart Nederlanders wil vrij na slecht nieuws

Bron: Deel
Home » Nieuws » Mental reset-dag: Kwart Nederlanders wil vrij na slecht nieuws
Vorige Volgende

Mental reset-dag: Kwart Nederlanders wil vrij na slecht nieuws

11 december 2025 - Bron: Deel

Een kwart van de Nederlanders (24%) wil een zogeheten ‘mental reset-dag’: een vrije dag om bij te komen na persoonlijke tegenslagen of verontrustend nieuws, zoals over klimaatverandering of een maatschappelijke crisis. Onder jongeren tot dertig jaar loopt dit op tot bijna vier op de tien (39%). Dit blijkt uit onderzoek van HR-platform Deel onder meer dan 1.000 Nederlanders.

Van heartbreak leave tot pawternity: jongeren willen meer

Naast de mental reset-dag willen Nederlanders ook andere nieuwe vormen van verlof, zoals menstruatie- of menopauzeverlof (25%), vrijwilligersverlof (26%) en heartbreak leave na een relatiebreuk (10%). Maar de wensen lopen sterk uiteen per generatie. Bij heartbreak leave is de kloof het grootst: 19 procent van de jongeren wil dit, tegenover vier procent van de ouderen. Ook pawternity leave (vrij voor een nieuw huisdier) is populairder onder jongeren: zestien procent versus vier procent. Daarnaast vindt meer dan de helft van de 60-plussers (56%) gewone vakantiedagen genoeg, bij jongeren is dat maar 24 procent.

Te vergaand of teken van goed werkgeverschap?

Niet iedereen is enthousiast over deze nieuwe verloftrends. 44 procent van de Nederlanders vindt ze te vergaand en vindt dat het privéleven privé moet blijven. 21 procent ziet het vooral als een marketingtruc. Toch beschouwt 22 procent het als een positief teken dat werkgevers om hun mensen geven. Jongeren zijn positiever gestemd: 31 procent ziet nieuwe verlofvormen als goed werkgeverschap, tegenover 18 procent van de 60-plussers.

Eline Fruytier, Mid-Market & Enterprise Manager Benelux bij Deel: ”Wat we zien is dat de definitie van goed werkgeverschap aan het verschuiven is. Het gaat niet meer alleen om salaris, maar om hoe je als werkgever inspeelt op het leven van je mensen. Jongere generaties willen werk dat past bij hun levensfase, of dat nu een mental reset-dag is of de vrijheid om zelf te bepalen waar en wanneer ze werken. De uitdaging is om dit werkbaar te maken. Dat vraagt om duidelijke afspraken, slim beleid en systemen die meebewegen met de behoeften van je mensen.”

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Eén op de vijf Nederlanders behoudt vertrouwen in sollicitatieprocessen met AI

    13 januari 2026
  • Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

    13 januari 2026
  • In december 18 procent minder faillissementen dan een jaar eerder

    13 januari 2026
  • Ultimatum vakbonden voor werkgevers in de jeugdzorg

    12 januari 2026
  • Relatief minder mensen werken buiten kantoortijden

    9 januari 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP