• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
19 oktober 2023

Meerderheid managers vindt bloot op werkvloer ongepast

Bron: Neomax|Olgreen
Home » Nieuws » Meerderheid managers vindt bloot op werkvloer ongepast
Vorige Volgende

Meerderheid managers vindt bloot op werkvloer ongepast

19 oktober 2023 - Bron: Neomax|Olgreen

Meer dan de helft (57%) van de managers vindt het ongepast wanneer iemand zich onnodig bloot kleedt in een klantgerichte omgeving. Vrouwelijke managers vinden dit vaker (72%) dan mannelijke managers (48%). Dat blijkt uit onderzoek van IT-detacheringsbureau Neomax|Olgreen onder 504 managers/(mede)beslissers in organisaties met meer dan 200 kantoormedewerkers.

Ook andere uiterlijke kenmerken worden op de werkvloer niet door alle managers gewaardeerd. Piercings en opvallende haarstijlen, zoals opscheren of felle kleuren haarverf, bestempelen drie op tien managers (30%) als ongepast. Een bijna even grote groep (29%) zegt ditzelfde over tatoeages. Ook wanneer het gaat over het uiten van geloofsovertuiging, is een deel van de managers terughoudend. Een kwart ziet kleding gerelateerd aan het geloof, zoals een hoofddoek, als ongepast. Andere uitingen van geloof, bijvoorbeeld een ketting met kruisje, worden door een iets kleinere groep (15%) als ongepast bestempeld.

Gedrag op werkvloer

Ook wanneer het aankomt op gedrag trekken managers grenzen. Zo vindt twee derde (62%) van de managers het misplaatst als je iemand in een werksituatie zonder te vragen een knuffel geeft. Opvallend genoeg geldt dit minder als het gaat om het geven van drie kussen. Hierbij vindt ruim de helft (51%) dat je eerst om toestemming moet vragen aan de betreffende persoon. Ook vindt één op de vijf (21%) managers het ongepast als een collega een hand op zijn of haar schouder legt. ICT-beslissers (17%) lijken een stuk minder gediend te zijn van dit soort fysiek contact dan niet ICT-beslissers (6%).

Je mening delen

Managers voelen zich niet altijd even vrij om te delen hoe ze over zaken denken. Eén op de vijf managers (22%) heeft het idee dat ze hun mening beter voor zich kunnen houden. Er zijn ook onderwerpen die managers op de werkvloer het liefst uit de weg gaan. 17 procent voelt zich bijvoorbeeld ongemakkelijk om op kantoor zijn of haar mening te geven over seksuele voorkeuren of politiek. Vooral bij jongere managers (18-34 jaar) lijken deze onderwerpen gevoelig te liggen. Maar liefst een derde van hen vindt het oncomfortabel om zijn of haar mening te delen over seksuele voorkeuren (34%) of politiek (31%).

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • FNV zegt dat spoorstakingen doorgaan, wil wel praten met NS

    13 juni 2025
  • Emancipatie stagneert: Nederland duikelt met 15 plaatsen naar 43ste positie

    13 juni 2025
  • Ziekteverzuim neemt toe in eerste kwartaal 2025

    13 juni 2025
  • Arbeidsinspectie legt afhaalrestaurant stil

    13 juni 2025
  • Zakelijke markt zoekt koers in storm van personeelstekort, technologische ontwikkelingen en financiële druk

    13 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP