• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
17 juli 2026

Kwart van salarisprofessionals nog onvoldoende op de hoogte van Wet Loontransparantie

Bron: NIRPA
Home » Nieuws » Kwart van salarisprofessionals nog onvoldoende op de hoogte van Wet Loontransparantie
Vorige Volgende

Kwart van salarisprofessionals nog onvoldoende op de hoogte van Wet Loontransparantie

17 juli 2026 - Bron: NIRPA

Een kwart van de salarisprofessionals is nog onvoldoende op de hoogte van de nieuwe Wet Loontransparantie. Dat blijkt uit het Trendonderzoek van NIRPA, het Nederlands Instituut van Register Payroll Accounting, uitgevoerd onder 626 salarisprofessionals. Het is niet alleen de kennis die achterblijft, ook in de voorbereiding is nog een slag te maken: ruim de helft (56%) is nog niet begonnen met de voorbereiding op de wet.

Veranderend takenpakket

Hoewel de ingang van de Wet Loontransparantie naar verwachting uitgesteld wordt tot 1 januari 2027, is voorbereiding geen overbodige luxe. Voor de salarisprofessional betekent de wet mogelijk vooral meer werk. Zo rekent 57 procent op meer vragen van medewerkers en verwacht de helft (49%) een toename van datacontroles en analyses. Daarnaast voorziet 35 procent een nauwere samenwerking met HR, wat extra overleg en afstemming met zich meebrengt.

Veel van dat extra werk, zoals de datacontroles en analyses, leunt op de systemen waarmee salarisprofessionals werken. De vraag is dan ook of de huidige systemen berekend zijn op de uitvoering van de wet. Iets meer dan de helft (55%) vindt de huidige systemen volledig of grotendeels geschikt om aan de eisen van loontransparantie te voldoen. Toch sluit 62 procent niet uit dat er mogelijk nieuwe tools of software nodig zijn.

Communicatie rondom Wet DBA

Waar de Wet Loontransparantie nu vooral om voorbereiding draait, wordt de Wet DBA sinds vorig jaar al gehandhaafd via een zogeheten zachte landing, waarbij de regels stapsgewijs strenger worden. Voor informatie over de regels rondom de Wet DBA kunnen organisaties terugvallen op de Belastingdienst. Daarmee zijn ze al op de goede weg, want de helft (51%) ervaart deze communicatie als voldoende. Toch is er nog wel ruimte voor verbetering, want vier op de tien (42%) ervaren de communicatie als matig en zeven procent vindt deze zelfs onvoldoende.

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Pensioenhervorming stuwt winst verzekeraar NN

    6 augustus 2026
  • Woon-werkreis duurt voor Nederlanders dagelijks 9 minuten te lang

    5 augustus 2026
  • Warmte raakt steeds vaker productiviteit ondernemers

    5 augustus 2026
  • Werkloosheid gedaald in tweede kwartaal 2026

    30 juli 2026
  • Meeste verlofuren in augustus, ook jongeren werken dan minste aantal uren

    29 juli 2026

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Diversiteit
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2026 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP