• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
17 maart 2017

'Kraanmachinist laat weleens wat vallen'

Bron: ANP
Home » Nieuws » 'Kraanmachinist laat weleens wat vallen'
Vorige Volgende

'Kraanmachinist laat weleens wat vallen'

17 maart 2017 - Bron: ANP

17-03-2017 /auteur ANP Producties

UTRECHT (ANP) – De veiligheid bij torenkranen en mobiele kranen op bouwplaatsen laat te wensen over. Daardoor valt er regelmatig materiaal van de kraan en gebeuren er bijna-ongelukken, stellen vakbond FNV en Vakvereniging Het Zwarte Corps (HZC) op basis van onderzoek onder 378 kraanmachinisten.

Bij meer dan twee op de vijf ondervraagden is afgelopen zes maanden een- tot tweemaal bijvoorbeeld een pallet met bakstenen of een steigeronderdeel losgekomen doordat deze onjuist waren aangeslagen. Probleem is dat de opleiding van degene die op de grond het materiaal aan de kraan bevestigt en het hijsen begeleidt, vaak tekortschiet.

FNV en HZC pleiten voor meer aandacht en een verplichte vakopleiding voor de man onder de kraan. ,,Nu is dat nog veel te vaak iemand die ze maar een portofoon in de handen drukken en laten aanmodderen. Regelmatig is ook de taal een probleem, omdat er steeds meer niet-Nederlandssprekende bouwvakkers actief zijn. Dat is vragen om ellende”, stelt HZC-voorzitter René van der Steen.

Werkdruk

Ook aan de arbeidsomstandigheden van kraanmachinisten zou veel verbeterd moeten worden. Uit de enquête blijkt dat ongeveer een derde van de machinisten onder werktijd niet eens normaal naar de wc kan. Zij gebruiken een fles of zetten in extreme omstandigheden het luik open, aldus de organisaties.

,,Tijd is geld, de druk om door te werken is groot”, verklaart FNV-bestuurder Janna Mud. ,,Dit is slecht voor de machinist en natuurlijk ook voor de veiligheid.” De bonden stellen voor een pilot te starten voor het rouleren van torenkraanmachinisten op grote bouwplaatsen. Daar is de werkdruk vaak het hoogst. ,,Een halve dag op de kraan, een halve dag eronder. Dan los je veel problemen in één keer op”, meent Mud.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Weerwind broedt op veiligheidsmaatregelen medewerkers reclassering

    2 februari 2023
  • VVMC dreigt met aansluiting bij landelijke staking streekvervoer

    2 februari 2023
  • Harley-Davidson maakt winstsprong, elektrische tak in het rood

    2 februari 2023
  • Lagarde: ECB ‘nog niet klaar’ met verhogen rente

    2 februari 2023
  • Britse rente opnieuw omhoog met half procentpunt

    2 februari 2023

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

De organisatie voor prestatie

Bijdragen aan het duurzame succes voor uw organisatie en uw mensen is onze drijfveer. Samen met u, uw leiderschapsteam en medewerkers verbeteren we de wendbaarheid, vitaliteit en professionaliteit.

Wij brengen beweging. Uw organisatie krijgt een solide fundament voor prestatie.

Wat nemen we mee?

All round HR management met diepgaande kennis van organisatieontwikkeling, functiewaardering, compensation & benefits, workforce management, prestatiemanagement, verzuim en inzetbaarheid, wendbaar organiseren, leiderschap.

Meer weten over Human Capital Group? Kijk op www.humancapitalgroup.nl

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Leiderschap
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Training en Coaching
  • Reorganisatie
  • Recruitment
  • Pensioen
  • Medezeggenschap
  • Juridisch
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Functies en Rollen
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Communicatie
  • Column
  • Blog
  • Beoordelen en Belonen
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter YouTube

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2023 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookies
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP