16-05-2017 /auteur ANP Producties
DEN HAAG (ANP) – De Tweede Kamer en het kabinet hebben dinsdag kritiek geuit op de 31,5 miljoen euro aan bonussen voor beleggers van pensioenuitvoerder APG. APG is onder meer actief voor ambtenarenpensioenfonds ABP. Staatssecretaris Jetta Klijnsma (Pensioenen) zei haar wenkbrauwen te hebben gefronst.
PvdA-Kamerlid Gijs van Dijk sprak over een perverse bonuscultuur. Ook PVV en 50PLUS laakten de bonussen en eisten stappen van Klijnsma. Zij zegde toe de kwestie aan te kaarten bij minister Ronald Plasterk van Binnenlandse Zaken als werkgever.
Een jaar geleden had de PvdA-bewindsvrouw zich ook al negatief uitgelaten over de toenmalige ronde aan bonussen bij APG. Volgens CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt zou Klijnsma toen eveneens hebben beloofd de kwestie aan te kaarten bij Plasterk, maar er zou niets zijn gebeurd. Hij noemde de jongste toezegging van Klijnsma een merkwaardig toneelstuk.