• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
29 juni 2023

Impact van AI op het personeel van vandaag en morgen

Bron: Workday
Home » Nieuws » Impact van AI op het personeel van vandaag en morgen
Vorige Volgende

Impact van AI op het personeel van vandaag en morgen

29 juni 2023 - Bron: Workday

Workday, Inc. (NASDAQ: WDAY), leverancier van enterprise cloud-applicaties voor finance en human resources, heeft de resultaten gepubliceerd van een onderzoek naar de staat van kunstmatige intelligentie (AI) in de grootzakelijke markt, inclusief de huidige perceptie onder zakelijke leiders over de voordelen, uitdagingen en kansen van de technologie. Leiders denken na over de impact van AI op het personeel van vandaag en morgen. Bijna de helft (45 procent) is van mening dat AI en machine learning (ML) werknemers ten goede zullen komen, de werkdruk zullen verbeteren en nieuwe loopbaantrajecten zullen creëren.

43 procent is voorzichtiger en waarschuwt dat AI en ML sommige taken zullen vervangen, wat voor enige werkloosheid onder werknemers zal zorgen. 12 procent is twijfelachtig en zegt dat AI en ML mensen volledig zullen vervangen en een negatieve invloed zullen hebben op werknemers.

Enkele andere bevindingen:

  • 77 procent van de respondenten maakt zich zorgen over de actualiteit of betrouwbaarheid van de onderliggende gegevens
  • 93 procent geeft aan dat het belangrijk is dat mensen toezicht houden op AI of ML bij het nemen van belangrijke beslissingen
  • 29 procent geeft aan er alle vertrouwen in te hebben dat AI en ML ethisch worden toegepast in het bedrijfsleven
  • 80 procent is het ermee eens dat AI en ML werknemers helpen efficiënter te werken en betere beslissingen te nemen
  • 72 procent van de respondenten geeft aan dat hun organisatie niet over de vaardigheden beschikt om AI en ML volledig te implementeren

Ondanks de pleidooien voor AI-adoptie, blijven er zorgen over ethiek en gegevensnauwkeurigheid

Meer dan 90 procent geeft aan dat ze momenteel kunstmatige intelligentie gebruiken binnen hun activiteiten om mensen, geld of beide te beheren, en 80 procent is het ermee eens dat AI en ML werknemers helpen efficiënter te werken en betere beslissingen te nemen. De behoefte aan investeringen op dit gebied is duidelijk: 80 procent van de respondenten is het ermee eens dat AI en ML nodig zijn om hun bedrijf concurrerend te houden.

Maar ondanks wijdverbreide acceptatie en brede overeenstemming over de argumenten voor AI en ML in de grootzakelijke markt, blijven er zorgen bestaan over de nauwkeurigheid, ethiek en beveiliging ervan. Sterker nog, 77 procent van de respondenten maakt zich zorgen over de actualiteit of betrouwbaarheid van de onderliggende gegevens, 39 procent beschouwt potentiële vooringenomenheid als een groot risico bij het overwegen van AI, en 48 procent noemt beveiligings- en privacykwesties als de belangrijkste belemmeringen voor implementatie. Slechts 29 procent zei er veel vertrouwen in te hebben dat AI/ML momenteel ethisch wordt toegepast in het bedrijfsleven, maar ze zijn optimistischer over de toekomst – meer dan de helft (52 procent) zegt er alle vertrouwen in te hebben dat het over vijf jaar ethisch zal worden toegepast.

Hoewel leiders het erover eens zijn dat het van cruciaal belang is dat mensen worden betrokken bij AI-besluitvorming, ontdekte het onderzoek ook een kritieke vaardigheidskloof voor een succesvolle AI-implementatie. Bijna driekwart (72 procent) van de respondenten zei dat hun organisatie niet over de vaardigheden beschikt om AI en ML volledig te implementeren, en een nog iets hoger percentage (76 procent) zei dat hun eigen kennis van AI- en ML-toepassingen moet worden verbeterd.

De volledige bevindingen van het onderzoek wijzen op een wijdverbreide erkenning van het potentieel van AI om de bedrijfsprocessen van ondernemingen te transformeren, samen met aanzienlijke hiaten in de manier waarop daar te komen.

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • FNV zegt dat spoorstakingen doorgaan, wil wel praten met NS

    13 juni 2025
  • Emancipatie stagneert: Nederland duikelt met 15 plaatsen naar 43ste positie

    13 juni 2025
  • Ziekteverzuim neemt toe in eerste kwartaal 2025

    13 juni 2025
  • Arbeidsinspectie legt afhaalrestaurant stil

    13 juni 2025
  • Zakelijke markt zoekt koers in storm van personeelstekort, technologische ontwikkelingen en financiële druk

    13 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP