• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
19 december 2023

HR-professionals slecht op de hoogte van wet- en regelgeving 2024

Bron: Visma | YouServe
Home » Nieuws » HR-professionals slecht op de hoogte van wet- en regelgeving 2024
Vorige Volgende

HR-professionals slecht op de hoogte van wet- en regelgeving 2024

19 december 2023 - Bron: Visma | YouServe

Nederlandse HR-professionals zijn niet goed op de hoogte van de actuele en toekomstige wet- en regelgeving binnen hun vakgebied, inclusief ontwikkelingen die zich voordoen in 2024. Dit blijkt uit de HR Kennistest van Visma YouServe, waarin meer dan driehonderd Nederlandse HR-professionals werden ondervraagd over hun kennis en mening over verschillende bestaande en nieuwe HR-regelingen. Zo blijkt er veel onduidelijk te zijn over welke wetten er in 2024 van kracht zullen zijn en over wat deze wetten precies inhouden.

Veranderingen lijken moeilijk bij te benen

Het is voor veel HR-professionals lastig om alle veranderingen in de wetgeving bij te benen, zo is de meerderheid niet op de hoogte van de verwerping van het wetsvoorstel ‘werken waar je wilt’. Op de vraag wanneer deze wet van kracht wordt, kon driekwart (73%) geen juist antwoord geven. Ook de stijging van het minimumloon in 2024 was voor velen onbekend. Zo wist 83 procent niet het exacte stijgingspercentage te benoemen. Daarnaast zijn de plannen die tijdens Prinsjesdag zijn gepresenteerd bij veel HR-professionals niet blijven hangen: maar liefst 83 procent is niet bekend met de vrijstelling voor het privégebruik van de OV-kaart en het OV-abonnement, om openbaar vervoer vanuit de werkgevers te stimuleren.

Grote wens voor het moderniseren van belastingwetgeving

Ook over de belastingwetgeving ontbreekt nog veel kennis bij HR-professionals. Op de vraag met hoeveel procent het eerste belastingschijftarief stijgt, wist slechts acht procent het correcte antwoord van 0,03 procent te geven. Een groter aantal (12%) was ervan overtuigd dat het juiste antwoord 0,04 procent was, terwijl maar liefst drie op de vijf (59%) aangaf geen idee te hebben. Het is dan ook niet gek dat bijna de helft van de HR-professionals (45%) het moderniseren en eenvoudiger maken van de belastingwetgeving en premieheffing als hoge prioriteit voor het nieuwe kabinet ziet.

Simon Kornblum, Director bij Visma YouServe: “Nederlandse HR-professionals staan voor een uitdaging in het continu bijhouden van de steeds veranderende wet- en regelgeving. Het is zorgelijk dat een groot deel niet op de hoogte is van cruciale wijzigingen en plannen. Dit kan leiden tot fouten en misverstanden, met nadelige effecten voor zowel werknemers als werkgevers. Deze situatie onderstreept de noodzaak van het continu up-to-date blijven met de laatste ontwikkelingen in het vakgebied.”

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Vrouwen in tech ervaren genderdiscriminatie op weg naar top

    8 juli 2025
  • Opnieuw meer werkenden in Caribisch Nederland in 2024

    8 juli 2025
  • Ruim een op de drie werkgevers in het nauw: concurrent biedt betere voorwaarden

    8 juli 2025
  • Banenverlies Achmea door afbouwen diensten voor pensioenfondsen

    8 juli 2025
  • Wetsvoorstel voor meer duidelijkheid zzp’ers en sterkere positie laagbetaalde schijnzelfstandigen naar de Kamer

    7 juli 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP