De helft (50%) van de HR-professionals heeft momenteel nog te weinig kennis over de inzet van AI. Tijd om zich hierin te verdiepen ontbreekt vaak: veertig procent geeft aan maar (heel) weinig tijd aan AI te besteden en nog eens acht procent besteedt hier helemaal geen tijd aan. Zo blijkt uit onderzoek van expert in HR-inzichten Brightmine, uitgevoerd onder 463 HR-professionals.
Toch was er afgelopen jaar een flinke toename te zien in het gebruik van AI door HR-professionals. Eind 2024 gaf namelijk 46 procent in onderzoek van Brightmine aan de technologie al te gebruiken, inmiddels gaat dit om zeventig procent. Daarnaast verwachten HR-professionals in 2026 meer tijd te kunnen investeren in de inzet van AI. Met 68 procent is dit zelfs het thema dat naar verwachting de meeste extra aandacht van de HR-afdeling gaat krijgen.
AI voor administratie en recruitment
Die investering in tijd en vaardigheden is nodig, want HR-professionals verwachten dat AI komend jaar een veel grotere rol gaat spelen bij verschillende thema’s. Zo verwacht driekwart (76%) dit bij administratie, zeventig procent bij recruitment en nog eens 63 procent bij opleiding en ontwikkeling. Een minder grote rol voor de technologie lijkt er te zijn voor vraagstukken over generatiemanagement (29%) en diversiteit (23%).

Reageren?
Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.