• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
1 augustus 2017

GrandVision vaart wel bij zonnebril en lenzen

Bron: ANP
Home » Nieuws » GrandVision vaart wel bij zonnebril en lenzen
Vorige Volgende

GrandVision vaart wel bij zonnebril en lenzen

1 augustus 2017 - Bron: ANP

01-08-2017 /auteur ANP Producties

AMSTERDAM (ANP) – GrandVision, uitbater van optiekketens als Pearle, heeft het afgelopen halfjaar de omzet zien groeien, mede geholpen door de sterkere vraag naar zonnebrillen en lenzen. De nettowinst viel evenwel iets lager uit dan een jaar eerder, zo bleek uit de cijfers van het concern.

De omzet over de meetperiode kwam uit op 1,7 miljard euro. Dat betekende een stijging van 3,1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De winst kwam uit op 124 miljoen euro. Dat betekende een daling met 3 miljoen euro ten opzichte van de eerste helft van 2016. GrandVision maakte onder meer extra kosten voor de uitrol van zijn platforms in de Verenigde Staten. In de afgelopen twaalf maanden opende GrandVision wereldwijd meer dan 400 nieuwe winkels.

In winkels die langer dan een jaar open zijn, steeg de omzet met gemiddeld 2,4 procent. De omzet in de belangrijkste markten (G4) lag met iets meer dan 1 miljard euro iets lager dan een jaar eerder. De timing van Pasen viel daarbij dit jaar ongunstig uit. In Frankrijk wist GrandVision de omzet stabiel te houden, ondanks druk op de markt voor brillen door nieuwe subsidieregelingen die voor de markt als geheel negatief uitpakten.

Tesco

Verder drukte de daling van het Britse pond het resultaat. GrandVision verwacht de overname van de 209 optiekwinkels van het Britse Tesco in het vierde kwartaal van dit jaar af te ronden. In de rest van Europa (Other Europe) steeg de omzet met bijna 7 procent tot 472 miljoen euro.

De divisie Noord en Zuid-Amerika en Azië zag de omzet met 14 procent stijgen, mede geholpen door overnames in Uruguay en Mexico en de verdere uitbreiding van het winkelbestand. GrandVision verwacht voor het einde van het jaar nog eens 55 winkels in Mexico over te nemen.

Winstgevender

Verder lukte het GrandVision om in zijn belangrijkste markten, waaronder Nederland, winstgevender te worden. Dit effect werd weer tenietgedaan door de prestaties in opkomende markten en de extra kosten die gemaakt werden op de Amerikaanse markt.

Voor het derde kwartaal voorziet GrandVision een verbetering van de omzet en het bedrijfsresultaat. Ook zullen winkels die langer dan een jaar open zijn het naar verwachting weer beter doen.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Openbaar vervoer Den Haag ligt op 2 juni plat door staking

    18 mei 2022
  • Defensie-inspectie: veiligheid binnen krijgsmacht moet beter

    18 mei 2022
  • Haags ov-bedrijf verhoogt lonen ondanks uitblijven cao-akkoord

    18 mei 2022
  • Hybride werken in 2021 uitgangspunt geworden voor werken bij het Rijk

    18 mei 2022
  • Krapte arbeidsmarkt grootste barrière ondernemend Nederland

    18 mei 2022

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

De organisatie voor prestatie

Bijdragen aan het duurzame succes voor uw organisatie en uw mensen is onze drijfveer. Samen met u, uw leiderschapsteam en medewerkers verbeteren we de wendbaarheid, vitaliteit en professionaliteit.

Wij brengen beweging. Uw organisatie krijgt een solide fundament voor prestatie.

Wat nemen we mee?

All round HR management met diepgaande kennis van organisatieontwikkeling, functiewaardering, compensation & benefits, workforce management, prestatiemanagement, verzuim en inzetbaarheid, wendbaar organiseren, leiderschap.

Meer weten over Human Capital Group? Kijk op www.humancapitalgroup.nl

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Leiderschap
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Training en Coaching
  • Reorganisatie
  • Recruitment
  • Pensioen
  • Medezeggenschap
  • Juridisch
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Functies en Rollen
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Communicatie
  • Column
  • Blog
  • Beoordelen en Belonen
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • AllesOverHR PRO
  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter YouTube

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2022 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookies
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP