• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
7 februari 2017

Goed jaar voor General Motors

Bron: ANP
Home » Nieuws » Goed jaar voor General Motors
Vorige Volgende

Goed jaar voor General Motors

7 februari 2017 - Bron: ANP

07-02-2017 /auteur ANP Producties

DETROIT (AFN) – De Amerikaanse autofabrikant General Motors (GM) heeft in 2016 records behaald bij de omzet en verkoop. Dat blijkt uit cijfers die het grootste autoconcern van de Verenigde Staten dinsdag naar buiten bracht.

De omzet nam met meer dan 9 procent toe naar 166,4 miljard dollar, terwijl de nettowinst met bijna 3 procent klom tot 9,4 miljard dollar. GM verkocht vorig jaar wereldwijd 10 miljoen voertuigen, een stijging met 1,2 procent in vergelijking met 2015. Op de Amerikaanse thuismarkt profiteerde GM van een goede vraag naar pick-uptrucks. Verder nam in China de verkoop flink toe en zag het Europese dochtermerk Opel zijn verkoop groeien.

Bestuursvoorzitter Mary Barra gaf in een toelichting aan dat 2016 een uitstekend jaar was voor GM en zei er vertrouwen in te hebben dat de resultaten nog verder verbeterd kunnen worden. Het bedrijf kwam eerder al met optimistische verwachtingen voor 2017.

Brexit

GM moest wel een tik incasseren door de brexit. Als gevolg van de scherpe waardedaling van het Britse pond werd een verlies geleden in Europa. Zonder de impact van de brexit zou GM in 2016 quitte hebben gedraaid met zijn Europese activiteiten, waaronder het Britse dochtermerk Vauxhall.

Het autoconcern staat onder druk van president Donald Trump om meer te produceren in eigen land en zo extra werkgelegenheid te creëren. In januari werd bekend dat GM een miljard dollar extra investeert in zijn fabrieken in de VS. Dat levert 1500 nieuwe banen op.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Krapte arbeidsmarkt neemt toe, aantal banen op recordniveau

    17 mei 2022
  • Ondernemers: reken op langere levertijden door personeelstekorten

    16 mei 2022
  • Minister Helder (Langdurige Zorg) wil rem op groei zorgpersoneel

    16 mei 2022
  • Vorig jaar minder politiemedewerkers ontslagen

    16 mei 2022
  • FNV wil pas verlof voor menstruatie als taboe op het werk eraf is

    16 mei 2022

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

De organisatie voor prestatie

Bijdragen aan het duurzame succes voor uw organisatie en uw mensen is onze drijfveer. Samen met u, uw leiderschapsteam en medewerkers verbeteren we de wendbaarheid, vitaliteit en professionaliteit.

Wij brengen beweging. Uw organisatie krijgt een solide fundament voor prestatie.

Wat nemen we mee?

All round HR management met diepgaande kennis van organisatieontwikkeling, functiewaardering, compensation & benefits, workforce management, prestatiemanagement, verzuim en inzetbaarheid, wendbaar organiseren, leiderschap.

Meer weten over Human Capital Group? Kijk op www.humancapitalgroup.nl

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Leiderschap
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Training en Coaching
  • Reorganisatie
  • Recruitment
  • Pensioen
  • Medezeggenschap
  • Juridisch
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Functies en Rollen
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Communicatie
  • Column
  • Blog
  • Beoordelen en Belonen
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • AllesOverHR PRO
  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter YouTube

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2022 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookies
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP