21-05-2026 /auteur ANP Producties
DEN HAAG (ANP) – Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een “belangrijke stap” is gezet in “de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen”. Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.
“Veel vrouwen vermoeden dat zij minder verdienen dan mannelijke collega’s, maar kunnen dat nu vaak niet aantonen”, zegt Ilze Smit, projectleider FNV voor Vrouwen. “Loontransparantie helpt werknemers om ongelijke beloning bespreekbaar te maken en geeft werkgevers de verantwoordelijkheid om verschillen uit te leggen.”
Werknemers moeten vanaf 2027 meer inzicht krijgen in de loonverschillen tussen mannen en vrouwen op de eigen werkvloer, staat in een wetsvoorstel dat minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken donderdag indiende. Dat moet bijvoorbeeld gebeuren door een objectief systeem voor het waarderen en indelen van functies en een regelmatige rapportage over loonverschillen binnen een bedrijf.
Privacy
Ook mogen werkgevers in het vervolg in gesprekken over arbeidsvoorwaarden niet meer vragen naar het laatstverdiende salaris. Met het wetsvoorstel geeft Nederland invulling aan een Europese richtlijn over dit onderwerp.
Op de vraag of daar ook privacyrisico’s aan kleven, antwoordt de vakbond dat het voornaamste risico is dat salarissen in zeer kleine teams herleidbaar kunnen zijn naar individuen. “Wij vinden echter dat het grondrecht op gelijke beloning in deze specifieke gevallen zwaarder weegt dan volledige anonimiteit”, laat een woordvoerder van FNV weten. “Daarbij vinden wij ook dat het recht op gelijke beloning in deze context zwaar weegt. Zonder inzicht in beloningsverschillen blijft het moeilijk om structurele ongelijkheid zichtbaar en bespreekbaar te maken.”
