• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
2 december 2025

Favoriete werkgevers 2025: overheid klimt, bedrijfsleven glijdt weg

Bron: Intelligence Group
Home » Nieuws » Favoriete werkgevers 2025: overheid klimt, bedrijfsleven glijdt weg
Vorige Volgende

Favoriete werkgevers 2025: overheid klimt, bedrijfsleven glijdt weg

2 december 2025 - Bron: Intelligence Group

De Nederlandse beroepsbevolking kiest in 2025 meer dan ooit voor de overheid als werkgever van voorkeur. In de jaarlijkse ranglijst ‘Meest favoriete werkgevers’ van Intelligence Group stijgen alle overheidsorganisaties in de top van de lijst, terwijl vrijwel alle commerciële organisaties in de top 20 juist dalen. Alleen ASML, KLM en Philips vormen een uitzondering op die neerwaartse trend. Het Rijk blijft – net als voorgaande jaren – onbetwist op nummer 1, gevolgd door Politie en Defensie.

Geert-Jan Waasdorp, CEO bij Intelligence Group, geeft duiding bij de lijst: “In onzekere tijden zoeken mensen veiligheid en voorspelbaarheid. Tel dit op bij de al langere zoektocht van werkenden naar zingeving, dan kun je stellen dat dit publieke werkgevers in de kaart speelt. Commerciële werkgevers die aantrekkelijk willen blijven, zullen veel duidelijker moeten maken waar ze voor staan, wat ze bijdragen aan de wereld en welke zekerheid ze hun mensen bieden.”

Overheidswerkgevers massaal in de plus

De ranglijst laat dus een verschuiving richting publieke werkgevers zien. Naast Het Rijk, Politie en Defensie staan ook Belastingdienst, Rijkswaterstaat, UWV, de GGD, de Unie van Waterschappen en het Ministerie van Justitie en Veiligheid (J&V) hoog genoteerd – en allemaal hoger dan vorig jaar. Zo klimt Rijkswaterstaat van plek 13 naar 8, stijgt Unie van Waterschappen van 35 naar 19 en gaat het Ministerie van Veiligheid en Justitie van 34 naar 20. Ook gemeenten Amsterdam en Rotterdam winnen of behouden een hoge positie.

Tegelijkertijd vallen de commerciële partijen op door hun terugval. Shell zakt voor het eerst uit de top 10 naar plek 13 en ook Rabobank, ING en Google leveren posities in. De enige commerciële werkgevers in de top 20 die wel stijgen, zijn ASML (naar 4), KLM (naar 5) en Philips (naar 14).

Mannen, vrouwen en generaties: klassieke scheidslijnen blijven

In de uitsplitsing naar man/vrouw en leeftijd komen bekende patronen terug. Het Rijk staat bij alle groepen op 1, maar daarachter lopen de voorkeuren uiteen. Mannen kiezen relatief vaker voor techbedrijven als ASML, Philips, Google en Microsoft, terwijl vrouwen proportioneel vaker GGD, GGZ, gemeenten, UWV, universiteiten en academische ziekenhuizen hoog waarderen. Consumentenmerken als Unilever, HEMA en bol doen het juist beter onder vrouwelijke respondenten.

Ook tussen generaties zijn duidelijke verschillen. Jongeren (<30) zetten naast Het Rijk en Politie relatief vaak Defensie, ASML, ING, GGZ, bouwbedrijf BAM, Albert Heijn, de Europese Unie en academische medische centra (zoals LUMC, Erasmus MC en UMC Utrecht) hoog op hun lijstje. Bij 50-plussers doen vooral Defensie en traditionele financiële instellingen het goed, maar leveren werkgevers als KLM, ING en Rijkswaterstaat in aan aantrekkelijkheid.

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Mental reset-dag: Kwart Nederlanders wil vrij na slecht nieuws

    11 december 2025
  • Loonverschil vrouwen en mannen in bedrijfsleven neemt af

    11 december 2025
  • Gen Z zet vraagtekens bij de huidige managersrol

    11 december 2025
  • Pensioenfonds daagt bestuurders failliet BCC voor de rechter

    10 december 2025
  • Vakbond vindt banenverlies APG ‘zo net voor kerst bijzonder zuur’

    9 december 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP