• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
5 september 2024

Defensie steekt kwart miljard extra in werven nieuw personeel

Bron: ANP
Home » Nieuws » Defensie steekt kwart miljard extra in werven nieuw personeel
Vorige Volgende

Defensie steekt kwart miljard extra in werven nieuw personeel

5 september 2024 - Bron: ANP

05-09-2024 /auteur ANP Producties

AMERSFOORT (ANP) – Defensie investeert fors in de slagkracht van de krijgsmacht. Die krijgt nieuwe tanks, gevechtsvliegtuigen, onderzeebootjagers en helikopters. Om dat allemaal draaiende te houden gaat het ministerie jaarlijks meer dan een kwart miljard euro extra uitgeven aan personeel. Daar heeft het al jarenlang een groot tekort aan.

Dat staat in de donderdag op de Bernhardkazerne in Amersfoort gepresenteerde Defensienota waarin minister Ruben Brekelmans en staatssecretaris Gijs Tuinman hun plannen voor de komende jaren uit de doeken deden. Van de 2,4 miljard euro die Defensie deze kabinetsperiode extra krijgt, gaat 1,5 miljard naar het versterken van de gevechtskracht.

“Defensie gaat terug naar de kern”, aldus Brekelmans. Dat houdt in dat het zich gaat richten op de verdediging van Nederland en het NAVO-grondgebied. Ook generaal Onno Eichelsheim, de hoogste militair, spreekt van een “nieuwe koers” en ziet een “keerpunt in de geschiedenis van de krijgsmacht”.

Investeren in mensen

Defensie wil de komende jaren groeien, maar heeft nog duizenden openstaande vacatures. Daarom wordt “stevig in de mensen” geïnvesteerd, staat in de Defensienota. “In het licht van de huidige dreigingen, moet Defensie nog sneller groeien om haar taken te kunnen uitvoeren en permanent inzetgereed te zijn.”

Om meer personeel te werven gaat er structureel 260 miljoen extra naar personeel. De helft van het geld voor personeel is bedoeld voor de arbeidsvoorwaarden, zegt de staatssecretaris. De grootste uitdaging is volgens hem het personeel behouden. De andere helft wordt onder meer uitgetrokken voor zaken als het opschalen van het dienjaar.

Meebewegen

De krijgsmacht moet flexibeler worden. “Uitgangspunt is dat de krijgsmacht zo snel mogelijk kan meebewegen met de dreiging. Dat betekent (snel) opschalen in aanloop naar een conflictsituatie en weer afschalen in een periode na een conflict”, staat in de nota. Hierin moeten reservisten een grotere rol gaan spelen.

Hoeveel tanks er komen wordt later duidelijk. Er wordt ook gekeken naar “deels onbemenste systemen”. De eerste tanks komen in 2027. Verder krijgt de luchtmacht er zes F-35-gevechtsvliegtuigen bij. Die komen in 2029 en de marine mag twee nieuwe fregatten voor de onderzeebootbestrijding kopen. Verder gaat er geld naar voorraden en logistiek.

Er gaat de komende jaren ook een miljard euro naar versterking van de defensie-industrie. Dat zorgt voor meer veiligheid, vernieuwing en banen in Nederland, meent Brekelmans. In de toekomst zal met de groeiende dreiging volgens de bewindslieden ook meer van de samenleving gevraagd worden. Die moet zich beter voorbereiden op een conflict.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Tweede kamer ontvangt petitie met 36.000 handtekeningen voor behoud Aziatische koks

    17 juni 2025
  • Daling dollar zit pensioenfondsen dwars

    17 juni 2025
  • Veel kans op werk als kapper, tandtechnicus of beroepsmilitair

    17 juni 2025
  • Dinsdag geen NS-treinen in Noord-Holland en Oost-Nederland

    16 juni 2025
  • NS-topman noemt aankondiging nieuwe treinstaking teleurstellend

    15 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP