• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
13 augustus 2020

CU: coronadebat had 'weinig verheffend einde'

Bron: ANP
Home » Nieuws » CU: coronadebat had ‘weinig verheffend einde’
Vorige Volgende

CU: coronadebat had ‘weinig verheffend einde’

13 augustus 2020 - Bron: ANP

13-08-2020 /auteur ANP Producties

DEN HAAG (ANP) – De ChristenUnie erkent dat het coronadebat woensdag in de Tweede Kamer “een weinig verheffend einde” kende. Tot woede van de oppositie blokkeerden de coalitiepartijen een hoofdelijke stemming over een PVV-voorstel voor hogere lonen in de zorg. De ChristenUnie staat achter dat besluit maar vindt wel dat dit beter had moeten worden uitgelegd.

De partij wijst op de coronamaatregelen die ook de Tweede Kamer heeft genomen om te zorgen dat Kamerleden en ondersteunend personeel zo veel mogelijk thuis kunnen werken. Afgesproken is dat hoofdelijke stemmingen ruim van tevoren worden ingepland, omdat dan elk lid afzonderlijk zijn of haar stem moet komen uitbrengen.

De aanvraag van Geert Wilders kwam te laat om dat te kunnen regelen, vindt de ChristenUnie. Om woensdagavond iedereen bijeen te krijgen om te stemmen, was volgens de kleinste coalitiepartij een schorsing van zeker vier uur nodig geweest. Kamerlid Stieneke van der Graaf (ChristenUnie) bijvoorbeeld had ervoor uit Groningen naar Den Haag moeten komen.

Niet goed uitgelegd

Daarom is ervoor gekozen de stemming te blokkeren door een aantal Kamerleden van VVD, CDA, D66 en ChristenUnie naar huis te laten gaan. De regels schrijven namelijk voor dat voor een hoofdelijke stemming minimaal de helft van de leden plus één aanwezig moet zijn. De oppositie reageerde furieus en betichtte de coalitiepartijen van sabotage.

De ChristenUnie vindt dat regeringspartijen “een fout” hebben gemaakt door hun “dilemma” niet goed uit te leggen. “Er is niemand van de coalitiepartijen naar voren gelopen om de keuze toe te lichten en het gesprek met de oppositie aan te gaan. Dat had wel gemoeten.”

De partij merkt verder op dat de gemaakte afspraak rond hoofdelijke stemmingen kennelijk niet meer werkt. “We zijn benieuwd of de voorzitter nu met nieuwe veiligheidsvoorschriften komt en wij voortaan met alle leden in de Tweede Kamer aanwezig moeten zijn. Als dat de nieuwe afspraak wordt, dan zullen we dat doen.”

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Medewerkers Scania in Zwolle leggen vrijdag werk neer

    22 januari 2021
  • Geen ontslag hoogste ambtenaar Twenterand na twijfels over integriteit

    21 januari 2021
  • 800 tot 1000 banen extra weg bij KLM

    21 januari 2021
  • Eigenaar Eindhovense winkel krijgt celstraf voor mishandeling politieagenten

    21 januari 2021
  • Eerste uitspraken in bijzondere categorie faillissementszaken die onder nieuwe wet vallen

    21 januari 2021

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

De organisatie voor prestatie

Bijdragen aan het duurzame succes voor uw organisatie en uw mensen is onze drijfveer. Samen met u, uw leiderschapsteam en medewerkers verbeteren we de wendbaarheid, vitaliteit en professionaliteit.

Wij brengen beweging. Uw organisatie krijgt een solide fundament voor prestatie.

Wat nemen we mee?

All round HR management met diepgaande kennis van organisatieontwikkeling, functiewaardering, compensation & benefits, workforce management, prestatiemanagement, verzuim en inzetbaarheid, wendbaar organiseren, leiderschap.

Meer weten over Human Capital Group? Kijk op www.humancapitalgroup.nl

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Leiderschap
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Training en Coaching
  • Reorganisatie
  • Recruitment
  • Pensioen
  • Medezeggenschap
  • Juridisch
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Functies en Rollen
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Communicatie
  • Column
  • Blog
  • Beoordelen en Belonen
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • AllesOverHR PRO
  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter YouTube

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2021 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookies
  • Sitemap
  • Contact
Webdesign: Geev vorm