• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
4 juli 2023

Cel dreigt voor Amsterdamse agent die ambtsgeheim schond

Bron: ANP
Home » Nieuws » Cel dreigt voor Amsterdamse agent die ambtsgeheim schond
Vorige Volgende

Cel dreigt voor Amsterdamse agent die ambtsgeheim schond

4 juli 2023 - Bron: ANP

04-07-2023 /auteur ANP Producties

ZWOLLE (ANP) – Tegen een voormalige politieagent uit Amsterdam is dinsdag in de rechtbank in Zwolle 15 maanden cel waarvan 3 maanden voorwaardelijk geëist. De 32-jarige man zou veelvuldig informatie uit politiesystemen hebben gedeeld.

In het onderzoek naar de gekraakte cryptocommunicatiedienst Encrochat vielen rechercheurs afbeeldingen op die uit het politiesysteem kwamen. De Amsterdamse politieman Moréno C. had de desbetreffende informatie in het systeem opgezocht. Hij zou van maart 2019 tot en met februari 2021 veelvuldig informatie gedeeld hebben met Jordi M., de zoon van een in 2006 in Montenegro geliquideerde crimineel. De vader van M. zou een van de leiders zijn geweest van de Joegoslavische maffia in Amsterdam.

De oud-politieman bekent informatie opgezocht en gedeeld te hebben, maar ontkent dat hij dit doorspeelde aan M. Hij weet niet meer met wie hij dit wel deelde, zei hij de rechters. “Ik heb eigen rechercheur gespeeld. Dat spijt me”, zei C. over de verdenkingen. Hij werd na twaalf jaar bij de politie ontslagen vanwege deze strafzaak.

Andere verdachten

Medeverdachte M. was er niet dinsdag. Zijn zaak is wegens ziekte aangehouden. Verdachten Mario S. en Mohamed El O. stonden terecht omdat ze de agent om het adres van de ex-vriendin van El O. hadden gevraagd. Zij zat toen in een blijf-van-mijn-lijfhuis. Dat adres is nooit gedeeld, zeiden de drie verdachten.

Volgens het Openbaar Ministerie heeft C. criminelen gefaciliteerd. Het bewijs ontbreekt dat hij hiervoor ook betaald is. Volgens het OM toonde hij M. waar de politie mee bezig was zodat hij ongezien verder kon met zijn zaakjes. Het delen van het adres van een vrouw die voor haar ex gevlucht was, noemde de officier boosaardig. “Dat uw oud-collega’s u nu met de nek aankijken, kan ik wel begrijpen.” Tegen de twee medeverdachten is elk 2 maanden cel geëist.

Delen

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Nederlanders vaker ziek door verveling op werk, meldt Arbo Unie

    19 juni 2025
  • Minister Van Hijum tekent convenant met koepelorganisaties voor betere hulp aan arbeidsmigranten

    19 juni 2025
  • Werkloosheid in Nederland blijft onveranderd op 3,8 procent

    19 juni 2025
  • Vakbonden en ondernemingsraad uiten zorgen over tekorten politie

    18 juni 2025
  • FNV schort spoorstakingen ook op, eindbod NS wel ‘teleurstellend’

    18 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP