• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
1 juni 2023

Afname van zorgprofessionals met een migratieachtergrond

Bron: Intelligence Group
Home » Nieuws » Afname van zorgprofessionals met een migratieachtergrond
Vorige Volgende

Afname van zorgprofessionals met een migratieachtergrond

1 juni 2023 - Bron: Intelligence Group

Het aandeel zorgprofessionals met een migratieachtergrond neemt verder af, ondanks de schaarste op de arbeidsmarkt. Ook het totale aantal zorgprofessionals krimpt, mogelijk door vergrijzing. In het algemeen liggen arbeidsmarktactiviteit en baanwisselingen onder zorgprofessionals lager dan onder de gehele beroepsbevolking. Dat blijkt uit onderzoek door Intelligence Group en Compagnon naar de arbeidsmarktbeleving van zorgprofessionals.

Ogenschijnlijk verandert er weinig en blijft de arbeidsmarkt(beleving) gelijk ten opzichte van de vorige meting door Compagnon en Intelligence Group, uit 2021. De schaarste op de arbeidsmarkt is heel hoog (werkzoekenden kunnen kiezen uit vijf vacatures), de werksfeer blijft de belangrijkste pullfactor, er is een gelijkblijvende instroom van nieuwe professionals, het totaal aantal zorgprofessionals is gelijk gebleven en ontevredenheid is de belangrijkste driver om van werkgever te wisselen.

Wel is een verdere afname van zorgprofessionals met een migratieachtergrond zichtbaar. Terwijl door onder andere de vergrijzing de beroepsgroep misschien nu al begint te krimpen, kan het meest kansrijke arbeidspotentieel onvoldoende worden ontsloten. Sterker nog, het is niet uit te sluiten dat zorgprofessionals met een migratieachtergrond of gekwalificeerde arbeidsmigranten het veel lastiger hebben om als zorgprofessional te blijven werken, ondanks de schaarste. Er is sprake van dat tijdelijke contracten niet worden verlengd, en er ligt een oneigenlijke drempel door de BIG-registratie. 16% van de Nederlandse beroepsbevolking heeft een migratieachtergrond, bij zorgprofessionals is dat 8% (in 2021 was dat nog 12%).

Frank Roders, CEO bij HR-specialist Compagnon: ‘De inzet op skills met een verplichte BIG-registratie lijkt daarmee haar doel voorbij te schieten. De zorg zou maximaal moeten inzetten op inclusiviteit omdat daar de sleutel ligt voor de arbeidstekorten in de nabije toekomst.’

Andere ontwikkelingen uit het onderzoek:

  1. Arbeidsmarktactiviteit lager onder zorgprofessionals. De arbeidsmarktactiviteit en baanwisselingen onder zorgprofessionals zijn lager vergeleken met de algehele Nederlandse beroepsbevolking. Deze lage(re) activiteit en mobiliteit is een constante over de onderzoeksjaren van het rapport.
  2. Belang van netwerk voor het vinden van een baan neemt toe. In 2021 gaf 12% van de zorgprofessionals aan een baan te hebben gevonden via bekenden of het eigen netwerk. Dit percentage is gegroeid tot 23% in 2023.
  3. Ontevredenheid blijft belangrijkste reden om van baan te wisselen. 43% van de mensen die aangeeft te zijn gewisseld van baan, geeft aan dat de reden daarvoor ontevredenheid met de vorige baan was en 28% geeft aan toe te zijn geweest aan een nieuwe uitdaging.
  4. Zorgprofessionals vinden het steeds belangrijker om zich te ontwikkelen. Als opleidings- en doorgroeimogelijkheden belangrijker worden, biedt dat een kans aan werkgevers om invulling te geven aan interne mobiliteit.
  5. Aantal zorgprofessionals daalt licht, met 20.000 tussen 2021 en 2023. Dit komt vooral voor rekening van de seniors, wat erop zou kunnen wijzen dat de vergrijzing merkbaar wordt.
Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Tweede kamer ontvangt petitie met 36.000 handtekeningen voor behoud Aziatische koks

    17 juni 2025
  • Daling dollar zit pensioenfondsen dwars

    17 juni 2025
  • Veel kans op werk als kapper, tandtechnicus of beroepsmilitair

    17 juni 2025
  • Dinsdag geen NS-treinen in Noord-Holland en Oost-Nederland

    16 juni 2025
  • NS-topman noemt aankondiging nieuwe treinstaking teleurstellend

    15 juni 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP