• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Contact

AllesoverHR

Onderdeel van Human Capital Group

  • Home
  • Actueel
  • Thema’s
  • Nationaal Beloningsonderzoek
  • Human Capital Group
21 oktober 2025

6 op de 10 werkgevers bereid hoger salaris te bieden voor specialistische vaardigheden

Bron: Robert Half
Home » Nieuws » 6 op de 10 werkgevers bereid hoger salaris te bieden voor specialistische vaardigheden
Vorige Volgende

6 op de 10 werkgevers bereid hoger salaris te bieden voor specialistische vaardigheden

21 oktober 2025 - Bron: Robert Half

Vaardigheden spelen een belangrijke rol op de krappe en competitieve arbeidsmarkt. Zes op de tien Nederlandse werkgevers zijn bereid om een hoger salaris te bieden aan nieuw talent met specialistische vaardigheden. Dat blijkt uit onderzoek van recruitmentbureau Robert Half. Daarnaast noemen werkgevers gebrek aan beschikbaar talent (58%), de relevante ervaring die iemand heeft (56%) en de senioriteit van functies (51%) als redenen om dieper in de buidel te tasten tijdens het wervingsproces.

Met de opkomst van skills-based werving neemt de focus op vaardigheden toe. Ook nieuwe initiatieven zoals CompetentNL1, dat vaardigheden helder en uniform in kaart brengt, dragen hieraan bij. “De verschuiving naar skills-based werving is onmiskenbaar en biedt werkgevers de kans om het juiste talent aan te trekken en te behouden. Het is essentieel dat de vaardigheden van een kandidaat aansluiten bij de functie en het bedrijf om mismatches te voorkomen. Denk hierbij niet alleen aan technische vaardigheden, maar ook aan sociale vaardigheden zoals goed kunnen samenwerken of plannen en organiseren”, zegt Jan Koornneef, Director bij Robert Half Nederland.

Tegelijkertijd zijn salarisonderhandelingen tijdens het wervingsproces ook op een krappe arbeidsmarkt niet vanzelfsprekend. Een op de vijf werkgevers (20%) geeft aan helemaal niet bereid te zijn tot een salarisverhoging tijdens onderhandelingen met een kandidaat. Hoewel 44% van de werkgevers aangeeft dat een tegenvoorstel hen beïnvloedt om meer te bieden, zegt 13% dat zo’n tegenbod geen enkele rol speelt in hun beslissing.

“Als je merkt dat een kandidaat niet helemaal tevreden is over het salarisaanbod, is het belangrijk om hierover het gesprek aan te gaan”, adviseert Koornneef. “Overleg welk loon passend is voor de functie en zet dit af tegen de ervaring van de kandidaat. Als er geen onderhandelingsruimte over het salaris mogelijk is, kijk dan ook eens naar de secundaire arbeidsvoorwaarden. Een volwaardig pakket aan secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals korting op een sportschoolabonnement, flexibele werktijden, pensioenregeling, bonussen of een dertiende maand, kunnen ook financieel aantrekkelijk zijn voor kandidaten. Benadruk altijd het volledige plaatje tijdens onderhandelingen.”

1 Rijksoverheid

Delen Reacties (0)

Deel via:

Twitter Facebook LinkedIn

Lees Interacties

Reageren? Reactie annuleren

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Connect with:
LinkedIn

Primaire Sidebar

Het laatste HR nieuws

  • Eén op de drie werknemers ervaart gezondheidsklachten door ongezonde werkomgeving

    11 november 2025
  • Ziekteverzuim werknemers zorg en welzijn, 2024

    11 november 2025
  • Microstress beïnvloedt prestaties van 57% van de werkende jongeren

    10 november 2025
  • ‘EV-only’-beleid werkgevers stimuleert eindejaarsrun op elektrische auto’s

    10 november 2025
  • Bijna 1 op de 6 werknemers heeft stressvol werk

    10 november 2025

Deze website is mogelijk gemaakt door Human Capital Group

Samen werken aan de welvaart en het welzijn van mensen en organisaties

Human Capital Group is een begrip als het gaat om functiewaardering en belonen. Wij zijn dé autoriteit in Nederland op het gebied van beloningsvraagstukken, het bouwen van functiehuizen en het zorgen voor objectieve (en daardoor gedragen) functiewaardering.

Onze interim HR-professionals voorzien in tijdelijke behoefte aan extra capaciteit en expertise.

Uw HR-vraagstuk bespreken met één van onze collega’s?

Bezoek onze website, vul uw gegevens in en we nemen snel contact met u op.
Of maak direct een afspraak via:
info@humancapitalgroup.nl
030 219 39 60

 

Human Capital Group
AllesoverHR

Onze thema's

  • Arbeidsomstandigheden
  • Arbeidsovereenkomsten
  • Arbeidsvoorwaarden
  • Beoordelen en Belonen
  • Blog
  • Column
  • Communicatie
  • Duurzame Inzetbaarheid
  • Functies en Rollen
  • Juridisch
  • Leiderschap
  • Medezeggenschap
  • Pensioen
  • Recruitment
  • Reorganisatie
  • Training en Coaching
  • Trends en Ontwikkelingen
  • Ziekte en Verzuim
  • Nieuws

Footer

Over AllesoverHR.nl

  • Human Capital Group experts
  • Contact

Human Capital Group

  • Over Human Capital Group
  • Onze missie
  • Bezoek ons

AllesoverHR sociaal

Blijf altijd op de hoogte
LinkedIn Facebook Twitter

Ontvang onze nieuwsbrief

Ontvang 1x per week het laatste nieuws
© 2025 AllesoverHR
  • Home
  • Word auteur!
  • Privacy en gebruikersvoorwaarden
  • Cookieverklaring
  • Sitemap
  • Contact
WEBSITE DOOR PEP